176

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tak podrobnosti k chystanejm změnám od 29. 6. 2013

http://ropid.cz/download.php?idg=56& … mp;Lang=cs

Co vy na to?

Petr od Pankráce

177

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Z mého pohledu tleskám především kloubům na 118, současný stav byl děs a hrůza, třeba dnes (cca. v 8:15 ráno) jsme nebyli schopni v zastávkách Pod Pekařkou a Nové Podolí nabrat lidi. Totéž platí pro 193, kde ostudná natřískanost byla ve špičkách též pravidle. Hodně mi pomůže i návrat linky 121, která pojede opět přes Ryšánku a já už nebudu muset obloukem cestovat každé odpoledne přes Budějovickou a Kačerov - i když ta pravidelná procházka z Ryšánky na Budějovickou či Kačerov mi bude trošku chybět, stejně si jí asi někdy dám smile Od podzimu jsem do MHD skoro nelezl a zlenivěl, ale co se udělalo hezké počasí, snažil jsem se MHD opět používat. Teď to snad už bude lepší. Hlavně mám konečně zase rozumné alternativy, jak se vyhnout třeba problémům u Nemocnice Krč, když se něco děje na Jižní spojce.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

178

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Jo ty klouby na 118 to chtělo, ve čtvrtek jsem jel v 15:32 z Nového Podolí na Smíchov a autobus přijel tak našvihanej, že se tam už nikdo nevešel, naštěstí mám trénink ze 107 na Suchdol big_smile To samé 193, tam to ty klouby taky chtělo, jen se obávám, že ta 193 bude jezdit věčně pozdě, už teď nabírá i 5 minutové zpoždění a teď když jí tu trasu ještě prodlouží... U té 121 jsem zvědav, jak vyřeší situaci na Ryšánce, kde je stanice autobusu jen v jednom směru. Doufám, že tu stanici na druhé straně dodělají, docela by se mi hodila, jezdím často na Lhotku a jezdit kolem nemocnice je peklo.

Thumbs up Thumbs down

179

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tak stavíme nový tramvajový most (Trojský), aby tam mohla ve špičce jezdit jedna linka po 8 minutách, paráda...

Thumbs up Thumbs down

180

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Já taky vítán 118 a 193 klouby, protože opravdu to bylo peklo s tím někdy jezdit.

Jinak 121 je chytré, konečně se obslouží Zelená liška, na to se těším :_)

Jinak tramvaje v poho, ta 13tka dejme tomu, zase bude nějaká nová linka, třináctkou jsem jel naposledy v roce 1989 k babičce na Žižkov :-) Akorát na 17 nebude v Trojské jezdit tak často, ale možníá to tam stačí, nevím, nejezdím tam.

Jo ještě 196 - když jí uberou polovinu spojů ve špičce, kolikrát za hodinu pojede? Mě to vyjde na 4 - 5 spojů do hodiny.....??

Petr od Pankráce

181

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

stejně bude Trojská 4 měsíce bez tramvají...

pak budou rádi alespoň za 8 minut smile

já měl za to, že i teď končila každá druhá 17ka na Výstavišti, nebo jsem propásl nějakou mezietapu?? smile
aha, jen v sedle a v podvečer...


jsem zvědav na ty garantované přestupy 150 <=> 196¨
ještě by mohl být se 124 na Michelské smile
pokud nepojede tedy úplně jindy smile

182

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tady musím říct, že ten přestup bus-tram v Podbabě (směr město) je luxusní a využívaný. Kolem 16.-17. hodiny odpoledne je Kulaťák našťouchlý až k Internacionálu a tramvaj (narozdíl od 107) krásně projede až do Kafkovy. Jenže ta pěší cesta na "kolejní" 143 (Strahov) a 180 (Kajetánka) je vopruz. Alternativa je počkat na 2 z ČV na PM a VS. Když končila 2 v Podbabě a jela na Střešovice, paráda...
Btw, rektor ČZU průběžně řeší s DPP/Ropid intervaly 107 v souvislosti se semestrem a dokonce vyučovacími hodinami. Ale sardinkový trénink neustává. hmm

Thumbs up Thumbs down

183

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tak 107 ze Suchdola do Dejvic od minulého týdne značně pomáhá nový BUS-pruh před kulaťákem (Jugoslávských partyzánů) zde: http://www.mapy.cz/s/7nRA Někde jsem tu na fóru zahlédl i fotku.

Thumbs up Thumbs down

184

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tak změny od 29. 6. 2013:

1) Nevidím u 193 nasazení kloubů? Snad jen chybka...
2) Ta 121 je sice pěkná věc, ale na Pankráci moc jezdit nebude, tak 2 - 3x do hodiny.....
3) Kdo si má pořád pamatovat zy nové názvy stanic? Michelský Les - U Labutě? :-(
4) Na 13tku se těším z nostalgie, jezdil jsem s ní k babičce na žižkov v roce 1989 smile

Petr od Pankráce

185

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Nevi prosim někdo, proc posunuli o tyden nasazeni kloubů na 193? Na Ropidu pisi posunuty termin, ale jako vždy není zduvodneno.....

Petr od Pankráce

186 Naposledy upravil: mrmarkus (01.07. 2013 08.33)

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Tipnul bych si nepřipravenost trasy v některých místech. Hodně jsem zvědavý na průjezdy kloubu křižovatkou Na Strži x Antala Staška a dále pak na zastavení v zastávce Ryšánka ve směru do centra - před řeznictvím tam parkuje pravidelně zásobování ... standardní bus to tam vždy nějak prokličkuje, ale kloub ... to bude zajímavé. Už jsem to psal v jiném vlákně, ideální by bylo se dohodnout a zásobovat mimo ranní špičku.

Aktualizováno 1.7. 8:15 Ve křižovatce Na Strži x Antala Staška byla dnes lehká nehoda, dvě odstavená vozidla, u rohu před řeznictvím, zásobování v tom dnes bylo asi nevinně, jen klasické nedobrždění, nicméně auta byla odstavená tak šikovně, že by si tu kloub dneska pěkně zamanévroval.

Jinak dnes (1.7.) jsem jel z Dvorců kloubovou 118, solidní vytížení, všechna místa k sezení obsazená a v buse postávalo co jsem počítal před zastávkou Na Strži 30 lidí. Kloub určitě pomohl, po prázdninách to bude ale chtít častější intervaly, jinak bude lidé od Dvorců opět podnikat okružní jízdu linkou 124.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

187

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Kompletní zmeny navhrnute od dubna:
http://www.ropid.cz/navrh-zmen-linkoveh … x2823.html

Petr od Pankráce

188

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/praha-tram.pdf

Proboha proc na 18 jeden vůz o vikendu?????????? Si delaj prdel, ne? By me zajimalo, jestli jeli nekdy v nedeli vecer 18tkou do Nuslí a na Pankrác????

Petr od Pankráce

189 Naposledy upravil: Sibstr (19.01. 2015 15.21)

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Pankrác napsal:

http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/praha-tram.pdf
Proboha proc na 18 jeden vůz o vikendu?????????? Si delaj prdel, ne? By me zajimalo, jestli jeli nekdy v nedeli vecer 18tkou do Nuslí a na Pankrác????

No tak tu 18 taky nechápu, ani nové vedení ani ten jeden vůz o víkendu:/

"Ze stávajícího sledování vyplývá, že metropolitní síť tramvajových linek se od roku 2012 stala
mnohem atraktivnější a přehlednější pro cestující, proto navržené dopravní opatření rozvíjí
koncepci páteřních linek a páteřních svazků, což přináší řadu zlepšení. V řadě lokalit se pro lepší
komfort cestování pražskými tramvajemi zvyšuje nabízená kapacita a zkracují intervaly."

No ty tak lžou, to by mělo být trestné! mad

Thumbs up Thumbs down

190

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Otevření nového úseku metra A překope pražskou MHD
Otevřením prodlouženého úseku linky A pražského metra dojde v metropoli k desítkám změn systému linek MHD. Společnost Ropid, která hromadnou dopravu organizuje, v pondělí představila návrh změn, který předloží městským částem a veřejnosti k připomínkám.
http://www.novinky.cz/domaci/359159-ote … u-mhd.html

Thumbs up Thumbs down

191

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Zrovna tak, jako existuje internetový troll, tak také existuje dopravní troll - Ropid. smile Dokonce i jeho jméno evokuje vzpomínky na bájného tvora ze severu Čech - na ropáka bahnomilného - a bahní si v prostředí nepřehlednosti a zmatků.

Kontrolní otázky:
Co je to iternetový troll?
Co je to dopravní troll?  (To samé ale v dopravě.)

Thumbs up Thumbs down

192

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Praha 6 otevřela k tématu internetovou anketu: http://www.praha6.cz/aktuality/anketa-z … 01-20.html.

Thumbs up Thumbs down

193

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Sibstr napsal:
Pankrác napsal:

http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/praha-tram.pdf
Proboha proc na 18 jeden vůz o vikendu?????????? Si delaj prdel, ne? By me zajimalo, jestli jeli nekdy v nedeli vecer 18tkou do Nuslí a na Pankrác????

No tak tu 18 taky nechápu, ani nové vedení ani ten jeden vůz o víkendu:/
No ty tak lžou, to by mělo být trestné! mad

Možno reagovat např. zde: http://www.praha6.cz/aktuality/anketa-z … 01-20.html.

Thumbs up Thumbs down

194

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Uý jsem reagoval - na linku 2 - solo podle me bude malo a 18 - vikend urco soupravy :-)

Petr od Pankráce

195

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Ropid v Praze zruší speciální linku pro vozíčkáře, ti protestují
http://praha.idnes.cz/ropid-zrusi-linku … zpravy_bur

Osobně jsem pro zrušení H2. Mám taky své postižení (oči) a vím, že na vozíku je to těžké na druhou stranu ta linka je naprosto k ničemu, opravdu je dost prázdná a vozí jenom vzduch. Dnes mají i vozíčkáři spousty možností se dopravit nízkopodl. spoji. Já občas vidím i linku H1 a kolem Pankráce je taky dost prázdná (nrvím, jak je to u Jedličkárny)...

Petr od Pankráce

196

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

H1 z Budějovické kolem půl páté také jezdí VŽDY ZCELA prázdná. Ale trošku je mi záhadou, prý si jí platí svaz invalidů nebo jak se to jmenuje, tak jak jim to mohou rušit? Nebo to celou dobu tak úplně ten svaz invalidů neplatil?

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

197

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Ano NRZP (byvaly svaz invalidů) v cele s panem Krásou, který se chová slušně řečeno dost zajímavě....Jenom vím, že to provozuje firma SOCIETA, nebo jak se to píše :-) Ale do financování nevidím....

Petr od Pankráce

198

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

SOCIETA o.p.s.

Přeprava osob se zdravotním postižením, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P a osob imobilních. Zajišťování a podporování pracovního a profesního zařazení občanů se zdravotním postižením do pracovního a osobního života.

to je něco jiného něž linka H1

199

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

Nevím, ale těch busů pro invalidy je tak málo, že nevidím smysl to vůbec teď řešit, nechal bych je, jak fungovaly do teď. Tady by hlavně bylo potřeba, aby se vozíčkáři dostali snadno vždy celou trasu přes důležité dopravní uzly, co vím, tak teď si často oprávněně stěžují, že se něco někde draze postaví, ale po pár metrů dál musí improvizovat, protože tam něco chybí a přitom by náklady na úpravy stály zlomek té zmíněné drahé investice. Jinde to není tak do nebe volající, ale opatření pro invalidy prostě musí být systémová - ucelená, jinak nebudou fungovat.

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

200

Re: Megazměna PID v září 2012 a následné úpravy...

kasme napsal:

SOCIETA o.p.s.

Přeprava osob se zdravotním postižením, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P a osob imobilních. Zajišťování a podporování pracovního a profesního zařazení občanů se zdravotním postižením do pracovního a osobního života.

to je něco jiného něž linka H1

Me to tvrdil nejaky pan na ROPIDu.... :-))) Tak nevím, kde je pravda....tyto busy jsou jenom pro ZTP a ZTP/P.....

Petr od Pankráce