1

Téma: Provoz MHD po zprovoznění V.A

jak to bude - nebude...

2

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

novinky.cz napsal:

Roční provoz nového úseku metra A vyjde na půl miliardy

Roční provoz prodloužené části metra A do Motola vyjde na zhruba 480 miliónů korun. První cestující se novými stanicemi metra svezou v prvním čtvrtletí 2015. Poté bude upraven provoz povrchových linek. Uvedli to radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09) a šéf Ropidu Pavel Procházka.

http://www.novinky.cz/ekonomika/325642- … iardy.html

A to se vyplatí...

Thumbs up −4 Thumbs down

3

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Hmm, tak doufám, že nechaj aspoň nějaké tramvaje na Evropské....

Petr od Pankráce

4

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Pankrác napsal:

Hmm, tak doufám, že nechaj aspoň nějaké tramvaje na Evropské....

jasně, pendl Šárka smyčka ČV smile smile

5

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

kasme napsal:
Pankrác napsal:

Hmm, tak doufám, že nechaj aspoň nějaké tramvaje na Evropské....

jasně, pendl Šárka smyčka ČV smile smile

:-) Tak u ROPIDu by mě to ani nepřekvapilo :-)

Petr od Pankráce

6

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Tak když se plánuje trať na Dědinu, skoro by to šlo očekávat (pokud ovšem nevznikne napaječ metra Dědina - ČV)...

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Tak to dopadá, když se staví metro přímo pod tramvajovou tratí. sad Takže na Veleslavíně si budou vískat a v Šárce budou nadávat na prodloužené intervaly.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

vlakno napsal:

A to se vyplatí...

Nechápu. Na jedné straně proti autům a na druhé i proti rozšiřování MHD? To už je skoro na léčbu schizofrenie roll

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Nejspíš tě to překvapí, ale existují i jiné pohledy než jeden černobílý auta vs. ostatní, a nemusí za tím být zrovna schizofrenie...

Thumbs up Thumbs down

10 Naposledy upravil: mrmarkus (28.01. 2014 07.39)

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Ono bohužel prodloužení metra A bude málo muziky za hodně peněz a to bohužel i po opex stránce. Mrzí mě to o to více, když vidím potenciál úseku Nemocnice Krč - Pankrác - Náměstí míru na lince D, kde by jen úspory nafty po reorganizaci byly dramatické. Nezměníme to, ale byla velká chyba, kolik lidí se nechalo zaslepit eurodotacemi a nepřemýšlelo o provozu. (za chvilku vyrazím do práce, abych se na Dvorcích rval do totálně natřískaného dobytčáku 118 směr Budějovická, včera jsem už málem v kopci vystupoval, aby se tam místo mě narval kočárek ... tohle trvá v ranní špičce měsíce a ROPID neřeší, dal tam sice kloub, ale intervaly potichu prodloužil, tak hlavně, že se dělalo to áčko, když neumíme ani provozovat linky co už máme a stěžujeme si na málo peněz na provoz ...).

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Ale to je přeci úplně jiná věc, než že údržba metra stojí peníze. Jednou se to postavilo, tak je trochu pozdě naříkat, že to mělo být jinak atd. atd... Tyhle nářky tady (teda spíš u kompetentních lidí) měly být tak před 10-ti lety...

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Podle mě i kdyby ty nářky byly před 10 lety, stejně by to prodloužení postavili, byly tam jistě vyšší zájmy.....a s tou 1148 naprosto souhlasím, to je fakt peklo.....

Petr od Pankráce

13 Naposledy upravil: mrmarkus (28.01. 2014 10.52)

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

PR magistrátu, čím se tehdy argumentovalo. Úspory nikoho nezajímaly.
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/zivot_v … uzyni.html

Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu mýlit se. [Mahátma Gándhí]

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

mrmarkus napsal:

Ono bohužel prodloužení metra A bude málo muziky za hodně peněz a to bohužel i po opex stránce. Mrzí mě to o to více, když vidím potenciál úseku Nemocnice Krč - Pankrác - Náměstí míru na lince D, kde by jen úspory nafty po reorganizaci byly dramatické. Nezměníme to, ale byla velká chyba, kolik lidí se nechalo zaslepit eurodotacemi a nepřemýšlelo o provozu. (za chvilku vyrazím do práce, abych se na Dvorcích rval do totálně natřískaného dobytčáku 118 směr Budějovická, včera jsem už málem v kopci vystupoval, aby se tam místo mě narval kočárek ... tohle trvá v ranní špičce měsíce a ROPID neřeší, dal tam sice kloub, ale intervaly potichu prodloužil, tak hlavně, že se dělalo to áčko, když neumíme ani provozovat linky co už máme a stěžujeme si na málo peněz na provoz ...).

Kazdopadne lituju mistni.... po problemech s Blankou a trasou A, a to jeste nevime, jak to dopadne s vicepracema, se hodne dlouho bude kazdy primator bat zacit neco vetsiho stavet - jak metro, kolektory ci MO. Budem tam potrebovat strelce, ktery se nebude bat dat hlavu na spalek a bude pocitat s jistym trestnim stihani az se neco pokazi ... A soucasny ma myslim spis uz ted v kalhotech nadelano a do neceho se jen tak poustet nebude sad Druha otazka je, kde se na to vezmou penize ....

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

Já bych tipl, že po zprovoznění A do Motola nechaj na Šárku jen 26 a 5 možná tak na ČV...a 2 půjde do kytek, nebo na jinou trasu, než teďka.....a na Petřiny nevím, zda nechají 1 a 18....

Petr od Pankráce

16

Re: Provoz MHD po zprovoznění V.A

necháme se překvapit našimi plánovači z ROPIDu big_smile

Thumbs up Thumbs down