1 Naposledy upravil: Mirajz (12.08. 2012 09.00)

Téma: Popisky a komentáře k fotkám...

Nemaje co na práci, procházel jsem album o Blance a zjistil jsem následující věc. Čím dál více jsem šel do minulosti, tak jsem zjišťoval, že si přestáván pomatovat, co na těch fotkách vlastně konkrétně vidím. Mám takový návrh. K jednotlivým částem existují na fóru zasvěcené a hlavně výborné komentáře od autorů (třeba Strejdy k Patočkově, Malovance, nebo k Hradčanské od Lomose a pod). Co kdyby se v každém albu na počátku do daného dne přidal tento komentář? Když se jeden za nějaký ten pátek k danému tématu vrátí, tak bude aspoň vědět "vocode". Vím, že pro adminy, případně pro autory to bude sysifofská práce, ale pro budoucí generace i současné sklerotiky to bude neocenitelné. smile smile smile

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Mirajz, o tom už se tu mluvilo několikrát. Ale myslím, že nebylo v lidských silách udělat popisky za tolik let zpět. Myslím, že pro orientaci místo a datum pořízení fotek stačí.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

3

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

anasazi napsal:

Mirajz, o tom už se tu mluvilo několikrát. Ale myslím, že nebylo v lidských silách udělat popisky za tolik let zpět. Myslím, že pro orientaci místo a datum pořízení fotek stačí.

V lidských ne, ale v silách počítačů/serveru ano :-) Stačí udělat skript který vyhledá v textu příspěvků odkaz na dané album a přicvakne k němu text který se nachází v příspěvku s odkazem na dané album a aby to furt nehledalo po každém otevření alba, stačí to automaticky ukládat někam mimo. Když by to bylo třeba, stačí říct. Je ale jasný, že to nebude přesný jako když by člověk vyhledával v textu co kdo kde napsal (nejideálnější příspěvky jsou třeba při přidávání stavu na SAT2B co přidává Strejda - popis stavu/postupu + odkaz na album)

4

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

urorkinator napsal:
anasazi napsal:

Mirajz, o tom už se tu mluvilo několikrát. Ale myslím, že nebylo v lidských silách udělat popisky za tolik let zpět. Myslím, že pro orientaci místo a datum pořízení fotek stačí.

V lidských ne, ale v silách počítačů/serveru ano :-) Stačí udělat skript který vyhledá v textu příspěvků odkaz na dané album a přicvakne k němu text který se nachází v příspěvku s odkazem na dané album a aby to furt nehledalo po každém otevření alba, stačí to automaticky ukládat někam mimo. Když by to bylo třeba, stačí říct. Je ale jasný, že to nebude přesný jako když by člověk vyhledával v textu co kdo kde napsal (nejideálnější příspěvky jsou třeba při přidávání stavu na SAT2B co přidává Strejda - popis stavu/postupu + odkaz na album)

Určitě, můžete to udělat! Rádi pak popisky dáme, nicméně by bylo nejlepší, kdybyste co víte okomentoval a poslal to nám :-)

Thumbs up Thumbs down

5 Naposledy upravil: Mirajz (15.08. 2012 14.38)

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Já vůbec nemyslel znovu je psát, když už jsou napsané. Vemte si třeba včerejšek od strejdy.Vypadat by to mohlo takto.


Strejda napsal:

3. etapa
No, doba velkých betonáží je definitivně za námi. Poslední takt je zabetonován, zakryt plachtou. Začíná se odklápět. Zabetonovaný polystyren naznačuje tvar napojení na tunelovou propojku. Zaváží se jak o život, materiál se odebírá z mezideponie na Petynce. Jižní část je skoro na úrovni jámy.
Rekonstrukce oblouku TT je vidět na kameře, všude je plno lidí takže se tam blbě fotí. U garáží jsou osazeny kotvy 2.kú, odtěžování dokončeno.

TGC
S armováním sebou tedy opravdu hodili, tekhle brzkou betonáž jsem nečekal. Ráno cca v 10  byla zalita tak 1/3 hloubky desky, pumpy jsou stále na místě takže se asi bude betonovat najednou. I zálivka okolo TGC pokračuje ve velkém.
Začalo se i s úklidem na nižším stropu, neklamný to znak brzkého dokončení hrubé stavby.

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ova/120814

Toto by bylo jako první obrázek v albu daného dne a to by zcela stačilo. Aspoň podle mne. U každé sady obrázků je datum a najet na příslušný den komentáře není tqkovy problém.


Tady máte komentář třeba k 29.4.2011 (namátkou vybrané podle alba)

Strejda napsal:

2.etapa
Drápe se poslední lamela v severní stěně, zítra ji osadí.
Ráno se ředil bentonit v předposlední lamele ve střední stěně, předpokládám že teď je již osazena.
Svařovna má skoro hotový poslední armokoš.
Takže vzhůru na stropy. Vzhledem k optimálnější výšce lamel než u D1 - D4 lze očekávat i rychlejší takt.


3. etapa
Celá severní část jámy je na nivelitě. Nově obnažená stěna se připravuje pro zástřík. Jižní stěna je vysvahovaná,
vrtačka pryč. Celé to působí dojmem, že se nejprve bude dělat STT (a první dilatace JTT u D8) a teprve potom
přijde na řadu odtěžení rampy a výstavba JTT.
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … ova/110429

Komentáře jsem vybíral podle data kde to Strejda popisuje a sem jsem to zkopíroval. Sice mírně komplikovaně to abych zachoval odkazy. Omáčku ostatních jsem neuvažoval.

Nijak by se to nemuselo pracně vyhledávat, když komentáře jdou podle data za sebou. Nevím ovšem, jak to dopravit do alba.

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Album umí komentáře, viz např. zde vespod.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Já nemyslel komentář ke každému obrázku, ale komentář ke každému dni, tak jak to kluci, co to dělají píšou. Strejda k Patočkově (dvakrát až třikrát v týdnu), Lomoz svým způsobem ke Hradčanské, ten to měl skoro denně ke slepenici a pod. Komentář ke každému obru, tak to by byla práce pro vraha, zvláště, když se někdo utrhne a těch obrů je skoro padesát. smile Dát to v albu ke příslušnému dni a je vymalováno. Stačilo by to jen nakopírovat, ale nevím, jak by to dopadlo s odkazy které Strejdovy komentáře, zaplať pánbu, doprovází. Za to má můj nehynoucí dík, protože díky nim se v tom docela pěkně orientuji.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

ano, bylo by to hezké... big_smile lol


pro zatím by stačilo doplnit třeba jen odkaz do fóra (byl by na jednom místě včetně reakcí)
třeba tak http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … va/120821/

nebo tam vložit celý příspěvek (případně přidat odkaz do fóra kvůli reakcím...)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … va/120817/

ve fóru se v tom lépe hledá...

myslím, že by neměl být problém to od teď dělat... (že jo strejdo smile

napište, co je lepší... smile

9

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

...a co kombinace, text + odkaz na příspěvek? :-)

10

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

kasme napsal:

...
nebo tam vložit celý příspěvek (případně přidat odkaz do fóra kvůli reakcím...)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … va/120817/

Tak přesně toto jsem myslel. smile smile smile cool Pánové, smekám.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Jenik napsal:

Na povrchu před Kadetkou je navezená spousta obrubníků, a sposta je jich už i položená kolem severní i jižní vozovky. (Napadá mě: není tam nějaká provozorně definitivní mezifáze?)
Na SJ4 armují podlahu podchodu,
PG3 se postupně izoluje.
Na PG bude ještě nějaké stavbička.
Na PG1 jsou (většinou) položené filigránové panely a něco tam dneska betonují
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … st/120904/

Jeníku, proč ten text nedáš k fotkám, tak jak to teď dělá Strejda? Bylo by to fajn, kdyby se po nějakém čase mohlo číst "vocode".   smile  Ono by to bylo prima, kdyby každý, kdo něco nafotí zhruba okomentoval pár slovy co tam je, a přidal to k obrázkům. Vždyť ten text co je ve fóru se jen nakopíruje na patřičné místo. Myslím tím okomentovat cokoliv, D3, MHD, zkrátka cokoliv co je v galerii. Nemyslete si, ale po letech zapomenete co jste fotili a budete pracně vzpomínat. O nás ostatních ani nemluvě.

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Mirajz napsal:
Jenik napsal:

  Jeníku, proč ten text nedáš k fotkám, tak jak to teď dělá Strejda? Bylo by to fajn, kdyby se po nějakém čase mohlo číst "vocode".



Je to jednoduché - neumíim to, pokud je někdo schopnější, prosám, udělej to

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Popisky a komentáře k fotkám...

Mirajz napsal:

Vždyť ten text co je ve fóru se jen nakopíruje na patřičné místo.

no jistě...

nafocené je to taky za chvilku
v galerii je to taky za chvilku...
text je napsán taky za chvilku

ale když se ty chvilky sečtou, tak už to zas tak krátká chvilka není... roll

ale idea je to pěkná...