26

Re: Trojský most

Třetí ceny tam jsou dvě, tak doufám že to nebude ta obludná roura :-O

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Trojský most

P_V:  Pokud mám správné informace, tak by to měl být ten s tím pylonem (autor Stráský)

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Trojský most

Dr. Fe1 napsal:

ten s tím pylonem (autor Stráský)

Takže když nedopadl lanový most v Lahovicích (R1), tak bude alespoň v Troji smile

29 Naposledy upravil: P_V (23.02. 2009 08.01)

Re: Trojský most

Mně by se nejvíc líbil č.9. Spodní klenba je pro pražské mosty charakteristická a tady je navíc ozvláštněna tím že je jen poloviční. Slovy průmyslového básníka, "solidní základ a svobodný rozhled". Navíc je u toho co se asi postaví, ten pylon dominantní, ale bez vztahu k sousední dominantě Černé skály, kterou jen tak plošně zaclání... na rozdíl např. od mostu v Ústí, který podobnou skálu respektuje.
Za odstranění lanových mostů v Lahovicích jsem rád, to by ta estakáda vypadala jako dort pejska a kočičky.

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Trojský most

I já bych hlasoval pro návrh č. 9, protože takovejhle most do Prahy patří.
A taky jsem rád za ty změněné Lahovice, vždycky jsem se smál u těch vizualizací když se v komentáři říkalo, že je navržen jako výrazná dominanta údolí. Most o výšce pylonu cca 30 m utopený ve změti ramp a v kontextu 2 km dlouhé estakády měl teda k dominantě fakt dost daleko.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Trojský most

Přátelé, kamarádi, omlouvám se za to, že jsem Vás mystifikoval, ale dnes jsem se znovu informoval u kompetentní osoby a všechno je jinak. Minule jsem si to špatně vyložil  sad   Ve hře jsou stále ještě dva mosty, ovšem jiné než jsem zmínil yikes  A to sice rozhoduje se mezi modifikovanými verzemi mostu který vyhrál soutěž a původním mostem navrženým v DSP (ZDS) tj. mostem se šikmým pylonem ala Ústí nad Labem, který byl navržen ještě před soutěží. Rozhodnout by měl OMI MHMP v nejbližší době.

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Trojský most

taky se mi nejvíce líbí most č. 9 . Proč nevyhrál ? nějak se to k tomu zdůvodňovalo ?

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Trojský most

To je snadné zdůvodnění. Vypadá moc klasicky. Dneska frčí futuristické supermoderní tvary a materiály. Že to stojí 2x víc, než ten klasický, je až druhořadé. Takže když přišla krize, na futuristickém mostě se najdou vady a postaví se nějaký běžnější, levnější typ.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

34

Re: Trojský most

Příznačná byla i výstava, kde byly mosty po soutěži prezentovány. Zatímco oblouk McDonalds byl na prvním místě hned naproti vchodu, most č 9 - jediný ze všech se spodní konstrukcí - měl čestné poslední místo, až za všemi těmi zběsilostmi vypadnuvšími v prvním kole, a panel byl obrácen zády ke směru průchodu.
Toto je dřívější návrh arch. Picka

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Trojský most

P_V:  Tenhle Pickův most byl V DSP (ZDS) takže je to jeden ze dvou mezi, kterými se nyní rozhoduje.

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Trojský most

Na titulce:

Právě kvůli tomuto dílu čeká již letos v létě Pražany asi měsíční výluka tramvají. “Nyní už jsme u trati z obou stran v podstatě hotovi, takže budeme muset provoz přerušit a vyhloubit tunel pod tramvajovou tratí, která se hned po dokončení vrátí do současné trasy,” vysvětlil Polák s tím, že výluka bude po dohodě s městem a dopravním podnikem až v letních měsících.

No jak jsem psal v říjnu...

Prochaine napsal:

Myslel jsem to tak, že pokud by nebyl most postaven a oni potřebovali dostavět tunel, tak je to otázka na výluku trvající jen pár měsíců.

Ve výsledku - nový most vlastně pro samotnou stavbu netřeba, ačkoliv bych byl velmi rád, aby se postavil, neboť by to mohlo ulehčit Argentinské, u které bydlím.

37

Re: Trojský most

Jak jsme to řešili včera: teoreticky sice netřeba, protože ono se dá nějak vyřešit všechno, ale s nájezdem z Blanky do centra by byly víc než malé problémy...

Thumbs up Thumbs down

38 Naposledy upravil: martini (26.02. 2009 14.06)

Re: Trojský most

Zakončení Blanky ve smyslu ponechání současného stavu křižovatky u mostu Barikádníků (s levým odbočením přes protisměr při jízdě do centra) si opravdu nechci ani představovat. Martin

Thumbs up Thumbs down

39

Re: Trojský most

martini napsal:

Zakončení Blanky ve smyslu ponechání současného stavu křižovatky u mostu Barikádníků (s levým odbočením přes protisměr při jízdě do centra) si opravdu nechci ani představovat. Martin

smile Křižovatka se upraví dle projektu a do Holešovic pojedeš od Vorlíků smile

40

Re: Trojský most

teď si neuvědomuju jakej je projekt, ale neměl právě tomuhle směru sloužit ten most, co bude/nebude?

Thumbs up Thumbs down

41

Re: Trojský most

No, ono nejde jen o směr "Blanka -> centrum", ale také o směr "Troja(a tím i sídliště Bohnice) -> centrum" a samozřejmě i směr opačný. A ten je vytížený až-až.  Pokud projekt zůstane, tak z Troji se do Holešovic pojede skutečně přes křižovatku U Vorlíků a nebo "po česku" - zajede se pod Bílou skálu a tam se budeme hromadně otáčet. Paráda, co?

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Trojský most

obr napsal:

v květnu by měla začít stavba Trojského mostu viz http://www.financninoviny.cz/zpravy/v-k … avu/363627  , dle této info se bude stavět vítězný návrh

Tak, že by dobrá zpráva?

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

43 Naposledy upravil: Dr. Fe1 (25.03. 2009 16.02)

Re: Trojský most

anasazi, obr: To je zatím jenom doměnka toho novináře. OMI MHMP měl rozhodnout až 23.3.2009 dopisem na Metrostav. Zatím nemám info jestli opravdu rozhodli a jak, ale snad to brzy zjistím.

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Trojský most

O podobě trojského mostu včera v infocentru ještě nic nevěděli, ale co je horší, existuje i varianta "bez trojského mostu", kdy by před mostem Barikádníků byl MO ukončen semaforem, aby se dalo na most odbočit ve směru Blanka - centrum, tj. vlevo přes protisměr MO :-(. Tedy v podstatě současný stav, ale doplněný o semafor.
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll= … h&z=19

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Trojský most

martini napsal:

O podobě trojského mostu včera v infocentru ještě nic nevěděli, ale co je horší, existuje i varianta "bez trosjkého mostu", kdy by před mostem Barikádníků byl MO ukončen semaforem, aby se dalo na most odbočit ve směru Blanka - centrum, tj. vlevo přes protisměr MO :-(. Tedy v podstatě současný stav, ale doplněný o semafor.
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll= … h&z=19

Nechcem byt pesimista, ale semafor tam už asi týžden je 1, 2, 3. Avšak zatiaľ ešte nefunguje.

Thumbs up Thumbs down

46

Re: Trojský most

Rozhodnuto !  Bude se stavět most, který zvítězil v architektonické soutěži resp. nějáká jeho drobná modifikace. Protože je jasné, že se nestihne postavit (což ovšem nikdo zatím nahlas neřekne), stejně jako se nestihnou stavby 0080 a 9515, tak se uvažuje o samostatném zprovoznění stavby 0079 v předstihu (v řádném termínu).

Thumbs up Thumbs down

47 Naposledy upravil: P_V (26.03. 2009 13.35)

Re: Trojský most

Samostatné zprovoznění 0079 a semafor na Pelc Tyrolce mi zní jako zakonzervování zbytku v důsledku krize.  Odstraní se nejproblematičtější průtah Holešovicemi a zbylý úsek, již nyní v čtyřpruhu, počká... Každopádně by bylo přínosné usilovat aspoň i o kus 0080, od nájezdů z Milady Horákové u Prašného mostu, aby se mohl prostor u stanice metra upravit už definitivně.
Už teď se zastupitelé nechávají slyšet že v rozpočtu na 2010 budou chybět přibližně 4,5 mld a jsou obavy o financování velkých staveb jako Blanka, V.A a čistička vod. Nevím zda do toho jsou započteny i přebytky z toho, že se prý zatím nepodařilo proinvestovat to co se pro Blanku vyhradilo.

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Trojský most

P_V:  Prvotní důvod je, že stavebně se to nedá stihnout (zejména ražená část 9515 a Trojský most), jak je to s financemi netuším.

Thumbs up Thumbs down

49

Re: Trojský most

P_V napsal:

Samostatné zprovoznění 0079 a semafor na Pelc Tyrolce mi zní jako zakonzervování zbytku v důsledku krize.  Odstraní se nejproblematičtější průtah Holešovicemi a zbylý úsek, již nyní v čtyřpruhu, počká... Každopádně by bylo přínosné usilovat aspoň i o kus 0080, od nájezdů z Milady Horákové u Prašného mostu, aby se mohl prostor u stanice metra upravit už definitivně.
Už teď se zastupitelé nechávají slyšet že v rozpočtu na 2010 budou chybět přibližně 4,5 mld a jsou obavy o financování velkých staveb jako Blanka, V.A a čistička vod. Nevím zda do toho jsou započteny i přebytky z toho, že se prý zatím nepodařilo proinvestovat to co se pro Blanku vyhradilo.

S krizi opatrně. Často jsou videt podobne ptakoviny typu vlastovky v zime neletaji kvuli krizi. Nevim, proc by to stavebne neslo stihnout (jeste skoro 2 roky) - kdyby nebyl problem v pravni rovine, zacit se muze vsude hned, zavrit lze vzdy cokoliv. Na to nebude politicka vule, takze PROTO nebude cela stavba vcas. Napr: kompletni uzavera Prasnaku a Myslbekovy by vsechno hodne urychlila. Ale jak se muze zacit, kdyz ani se nevi, kdo bude stavet na Malovance-Myslbekova ... :-( Hold problem neni v metrostavu, ale na magistratu :-(((

Thumbs up Thumbs down

50

Re: Trojský most

Wizard_01:   Jasně že jsou ty průtahy způsobené "právně" a "politicky". Tj. hlavně opožděný výkup pozemků, opožděná stavební povolení atd. A při možnostech výstavby je nutné uvažovat reálně tj. že není v právním státě možné nerespektovat když třeba nemám stavební povolení, není možné udělat jen tak z ničeho nic zásadní uzavírky, které by způsobily dopravní kolaps apod.

Thumbs up Thumbs down