26

Re: Stanice Nemocnice Motol

Zakládání staveb si zde buduje pěknou základnu..... několik těch vysokých válcových zásobníků a podobně zařízení jako z Blanky když fungovala hydrofréza.... včera spatřen spodek BAUER MC 64 myslim, co tahal hydrofrézu.... že by tu severní stěnu dělali hydrofrézou? nechme se překvapit.....

Thumbs up Thumbs down

27

Re: Stanice Nemocnice Motol

ANO, je to tak, dnes maníci ze Zakládání dávali dohromady hydrofrezu, která bude pracovat na podzemní stěně pro stanici ( - severní stěna bude trvale kotvená) ..... foto bude příští týden..... , práce na vodících zídkách zahájeny....

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Stanice Nemocnice Motol

Hydrofréza smontována (na zkoušku pustili frézy), jeřáb už nese drapákový bagr - takže přejet k severní stěně a začít. Tři armokoše už čekají.

Thumbs up Thumbs down

29 Naposledy upravil: INRI (12.01. 2011 08.43)

Re: Stanice Nemocnice Motol

Nevíte někdo, jaký je harmonogram? Respektive, co tam v současnosti dělají? Možná je to klam, ale zhruba od budoucí stanice se ozývá téměř nepřetržité hučení ve dne, v noci... Že by ventilace z ražby odvodňovací štoly za obratovými kolejemi? To mi ale připadne dost jinde...

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Stanice Nemocnice Motol

INRI napsal:

Nevíte někdo, jaký je harmonogram? Respektive, co tam v současnosti dělají? Možná je to klam, ale zhruba od budoucí stanice se ozývá téměř nepřetržité hučení ve dne, v noci... Že by ventilace z ražby odvodňovací štoly za obratovými kolejemi? To mi ale připadne dost jinde...

INRI, jste si jist, že to hučení je ze stavby ? Třeba tam někde jen někomu hučí v ...:))))

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Stanice Nemocnice Motol

Začaly razit obratové kolejiště za stanicí Motol a hydrofrézka taky hlučí :-)

Thumbs up Thumbs down

32

Re: Stanice Nemocnice Motol

- zřejmě osazeny všechny lamely podzemní stěny
- začal zde vrtat vrták piloty
- uprostřed Kukulovi ulice se objevila ohrada a v ní se začala hloubit šachta pro kanalizaci

Thumbs up Thumbs down

33

Re: Stanice Nemocnice Motol

uprostřed Kukulovy ulice neboli téměř naproti stanici, jak je ohrada v silnici, tak tam se teď pracuje na přeložce kanalizace

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Stanice Nemocnice Motol

Obratové koleje za stanicí Motol:
- vyraženo cca 110m z 225 tušim...

Thumbs up Thumbs down

35

Re: Stanice Nemocnice Motol

u stanice u východního portálu se shromažďuje nějaká technika pro ražbu => brzy začne protiražba na vypich smile
- budu informovat kdy se začne...

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Stanice Nemocnice Motol

z prostoru stanice zahájena ražba DKT (protiražba) na Vypich - mělo by to prý být cca +-500m

Thumbs up +2 Thumbs down

37

Re: Stanice Nemocnice Motol

INRI napsal:
S_M_Lomoz napsal:

Jojo. Kdysi jsem to počítal. Úroveň terénu středu stanice Motol je podle dokumentace EIA 322 metrů. Úroveň terénu Bělohorské v okolí Kauflandu je 375 metrů. To máme stoupání minimálně 53 metrů, při obvyklém sklonu 30° délku eskalátoru 106 metrů. Při běžné rychlosti 0,7 m/s doba jízdy dvě a půl minuty.
Jenomže... ty trojúhelníky. Jedním eskalátorem téhle délky a sklonu by se zvládla překonat "vzdušná" (řekněme spíš vodorovná) vzdálenost cca 91,7 metru. I ta nejkratší vodorovná vzdálenost od stanice Motol směrem na Bělohorskou je ale přes 300 metrů.
To znamená dvě možná řešení:
- eskalátor s menším sklonem - spočítejme si trojúhelník: svislá 53 m, vodorovná cca 320 m --> délka eskalátoru 325 metrů, při maximální rychlosti 0,75 m/s jízdní doba přes sedm minut. Nehledě na to, že by eskalátor asi místy vyjel nad povrch;
- eskalátor - chodba - eskalátor, což bych tedy chtěl vidět, jak by někdo byl ochotný financovat výstavbu a provoz takové věci a ta doba výlezu ze stanice by se o moc nezkrátila.
A to už nemluvím o možnostech evakuace z takové věci, když se něco zasekne nebo začne hořet.

Tak jsem teď zase zaslechl nějaký hoax, že by snad měl stavbu tunelu a eskalátoru financovat Kaufland, a že se o to zasadilo i nějaké občanské sdružení. Mělo by to vylézat na spodku garáží. Myslím, že je to holý nesmysl a obchod by neutáhl ani provoz, natož stavbu, nehledě na zmíněné extrémnosti, jako je délka eskalátorů a doba jízdy... Jen by mě zajímalo, odkud pramení podobné informace... roll

Ještě někde se psalo o maníkovi, co měl prosekat pěšinu směrem nahoru - trochu západněji, než Kaufland. Podařilo se v pátek prozkoumat. Pěšinka stojí, nese znaky sjíždění na kole, i když některé úseky s improvizovanými schody bych nedoporučil.
Přibližné trasování je tady: (stav 4. 9. 2015): http://www.mapy.cz/s/l6iX

Vede to až od čela autobusové zastávky (kvůli opěrné stěně). Trasování v lese je pouze odhad, doporučuju metodu sleduj nejprošlapanější cestu (mně fungovala).

Thumbs up Thumbs down