51

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Tak tohle je poprvé, co s Obrem souhlasím. Myslím, že to je skvělá příležitost "zakopat válečnou sekeru" a věnovat se zase tomu proč toto fórum oba sledujeme - dopravním stavbám v Praze wink

Thumbs up Thumbs down

52

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Jak tak na to po Praze koukám, tak to vypadá, že budu muset změnit názor a souhlasit s obrem, že je MHD zbytečná big_smile

Thumbs up Thumbs down

53

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

zdravím Vás Kubajsu. Dovolím si upřesnit. Netvrdil jsem nikdy, že je MHD zcela zbytečná, ale že je velice drahá a tedy má být jen tam, kde není jiná levnější možnost

http://auto.aktualne.centrum.cz/fotogal … e-715-845/

"""
Plynulosti provozu z pohledu řidičů aut pomáhalo to, že tramvají jezdilo málo a tudíž kvůli své absolutní přednosti jen málokdy rozsvítily červenou na křižovatkách
"""

Thumbs up Thumbs down

54

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

obr napsal:

zdravím Vás Kubajsu. Dovolím si upřesnit. Netvrdil jsem nikdy, že je MHD zcela zbytečná, ale že je velice drahá a tedy má být jen tam, kde není jiná levnější možnost

Vždyť já vím wink Jenže dneska to skoro vypadá, že není potřeba vůbec a lidi si stejně poradí (na kole, pěšky) big_smile

Thumbs up Thumbs down

55 Naposledy upravil: Jenik (16.06. 2011 19.04)

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Podle TV zpráv to vypadá, že je potřeba zrušit (nebo na stávkovou úroveň omezit) MHD včetně metra, zrušit ČD a ostatní neslýchaně dotovanou dopravu a bude líp. Plynulá doprava, průjezdná Praha, všechny křižovatky atd. Když tenkrát před lety stávkovali ajzenbóni (hlavně maschunenfuhrern)  tak jsem si přál, aby vydrželi ještě dva dny, aby se ukázalo všem, jak  jsou zbyteční a neužiteční.
P.S. hezká hláška z protidemonstrace "odbory = útulek pro nuly"

Thumbs up Thumbs down

56

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

nejhorší bylo, že některé křižovatky se bez tramvají chovají zmateně a čekají s volnem na tramvaj a ta stále nejede a nejede...
a z "tramvajového" směru tak spousty aut čekají a ty nepustí... smile smile

57

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Jeníku - ta hláška "odbory = útulek pro nuly" je parafráze výroku Paroubka, který pronesl asi před dvěma roky

Thumbs up Thumbs down

58

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Pánové, byl jsem teď 3 dny mimo civilizaci na chatě. Můžete mi někdo shrnout, jak ta slavná stávka dopadla a jak se projevila v reálu v provozu, nasranosti lidí, kolonách v Praze apod?

Protože podle toho co tu čtu to dopadlo nad očekávání dobře...odbory ale zas klasicky tvrdí, jaký to byl jejich úspěch.

Nicméně tady na fóru věřím v nestranný pohled smile

Thumbs up Thumbs down

59

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

Z mého pohledu se nestalo nic zvláštního:
- Sice nejelo metro, ale vzhledem k tomu, že cca 75% pražanů si vzalo dovolenou, tak to nevadilo.
- Odboráři se chlubí, jak se jim to povedlo, ale sešlo se jich k demonstraci asi 500 (i když tvrdili, že mají podporu 60% obyvatelstva)
- Z mého pohledu tedy trocha nepohodlí, ale jinak nic zvláštního.
V případě, že by měla takováhle stávka trvat 3 nebo více dní, bylo by to mnohem nepříjemnější

Thumbs up Thumbs down

60

Re: Změny v MHD & IAD vs. MHD a obr vs. MP :)

smile

Vážení Pražané, návštěvníci města,

Praha má za sebou stávku odborových svazů. Jednodenní výpadek veřejné hromadné dopravy město zvládlo ve sportovním duchu.

Pražanům děkuji za jejich vstřícný přístup, trpělivost a způsob, kterým včera na výjimečnou situaci reagovali. Jsem rád, že občané zvládli situaci s nadhledem a s humorem. Řidičům, kteří nestávkovali a pomohli obyvatelům města překonat složitý den, chci také velmi poděkovat, byla to z jejich strany i osobní odvaha a vážím si jí. 

Hlavní město Praha udělalo vše, aby dopady stávky zmírnilo, a mé poděkování patří všem, kdo k tomu přispěli. V první řadě jsou to složky integrovaného záchranného systému města, Městská policie i Policie České republiky, záchranná služba, lidé v nemocnicích i na dalších pracovištích, bez nichž se naše město neobejde. Je jejich zásluhou, že Praha stávku zvládla, a že nikdo z obyvatel ani návštěvníků nezaplatil narušení běžného rytmu města cenu, která by byla nevratná.

Bohuslav Svoboda, Primátor hl. m. Prahy

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr … prahy.html