1

Téma: Den otevřených dveří

info o DOD smile

2

Re: Den otevřených dveří

Dnes v deníku metro info o DOD na přelomu roku...

3

Re: Den otevřených dveří

Dle pana Poláka budou s DOD na přelomu roku čekat na proražení celého tubusu, aby bylo odkud kam jít.
Budou to tedy úderníci, jestli tunel do konce roku prorazí. Zatím jsou v polovině a prostou extrapolací postupu dle tunelblanka.cz mi to vychází ještě na rok ražení. Leda že by začali s protiražbou.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Den otevřených dveří

Tak údajně se chystá DOD na 28.9.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Den otevřených dveří

Martin napsal:

Třikrát HURÁ!!!
Konečně den otevřených dveří pro veřejnost a ne jenom pro výherce soutěží.
Pozvánka je v Novinách Metrostavu.

Den otevřených dveří
Přijďte si prohlédnout stavbu městského tunelového komplexu Blanka v Praze
28. září od 9 do 15 hodin
Vstup z Letné z ulice U Vorlíků vedle tréninkového hřiště Sparty
Výběr ze tří různě náročných okruhů
Podmínkou vstupu do tunelu je dobrá fyzická kondice, sportovní oděv a obuv

myslím, že jedno vlákno DOD nám stačí... smile
každopádně díky za nalezení oficiální informace...

6

Re: Den otevřených dveří

kasme napsal:
Martin napsal:

Třikrát HURÁ!!!
Konečně den otevřených dveří pro veřejnost a ne jenom pro výherce soutěží.
Pozvánka je v Novinách Metrostavu.

Den otevřených dveří
Přijďte si prohlédnout stavbu městského tunelového komplexu Blanka v Praze
28. září od 9 do 15 hodin
Vstup z Letné z ulice U Vorlíků vedle tréninkového hřiště Sparty
Výběr ze tří různě náročných okruhů
Podmínkou vstupu do tunelu je dobrá fyzická kondice, sportovní oděv a obuv

myslím, že jedno vlákno DOD nám stačí... smile
každopádně díky za nalezení oficiální informace...

A sakra.Nějak jsem si nevšiml.
A to jsem měl radost, že jsem založil nové téma sad

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Den otevřených dveří

Jéje, co si ale mám pod těmi podmínkami představit? 20 cm bláta a 30 m špinavého žebříku, nebo jen jemné upozornění, že sako může býti pokapáno průsakovou vodou a lakýrky poškrábány o štěrk? smile

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Den otevřených dveří

je lepší více postrašit případné návštěvníky... smile

jako kdybych to slyšel...
"Jé, ono je tu bláto a tma. Proč nám to nikdo neřekl?"

9

Re: Den otevřených dveří

P_V napsal:

Jéje, co si ale mám pod těmi podmínkami představit? 20 cm bláta a 30 m špinavého žebříku, nebo jen jemné upozornění, že sako může býti pokapáno průsakovou vodou a lakýrky poškrábány o štěrk? smile

No pamatuji si na DOD v rozestavěném SAT big_smile Tam nikdo nevaroval, ale vypadalo to skoro jako popisuje P_V. U vchodu se sice nafasovali helmy, ale více by přišly vhod holinky big_smile

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Den otevřených dveří

nets napsal:

No pamatuji si na DOD v rozestavěném SAT big_smile Tam nikdo nevaroval, ale vypadalo to skoro jako popisuje P_V. U vchodu se sice nafasovali helmy, ale více by přišly vhod holinky big_smile

No pokud já si pamatuju, největší masakr bylo staveniště v Holečkově ul., v tunelu už bylo bahna míň. A to bahno bylo jen na posledním úseku, tak pod 50m od čelby. Nicméně efekt celého DOD byl velmi bahnitý. Akorát se člověk zasral dřív, než vůbec něco viděl.. smile

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Den otevřených dveří

dave napsal:
nets napsal:

No pamatuji si na DOD v rozestavěném SAT big_smile Tam nikdo nevaroval, ale vypadalo to skoro jako popisuje P_V. U vchodu se sice nafasovali helmy, ale více by přišly vhod holinky big_smile

No pokud já si pamatuju, největší masakr bylo staveniště v Holečkově ul., v tunelu už bylo bahna míň. A to bahno bylo jen na posledním úseku, tak pod 50m od čelby. Nicméně efekt celého DOD byl velmi bahnitý. Akorát se člověk zasral dřív, než vůbec něco viděl.. smile

Takhle detailně si to už nepamatuju (bylo mi 8-9let), ale to že tam bylo bahno si pamatuji smile.

Trochu OT, ale nedá mi to a Google taky zklamal : Kudy vedla prohlídka? Pamatujete si to někdo? Matně si pamatuji, že jedna TT byla proražená. Mám pocit, že se šlo od Břevnova ZTT na Smíchov (resp do Holečkovi) a pak část zpět STT a propojkou zpět do ZTT a na Břevnov.

A nebo se pletu, nebyla proražena ani jedna TT a procházelo se propojkama? Je to přeci jen min 15let big_smile

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Den otevřených dveří

AGa.. napsal:

Tak údajně se chystá DOD na 28.9.

Co je to za nesmysl v úterý dopoledne? :-(

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Den otevřených dveří

že by státní svátek wink

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Den otevřených dveří

jannnn napsal:

že by státní svátek wink

Díky za upozornění :-) To už máme zase září ach jo smile

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Den otevřených dveří

Wizard_01 napsal:
AGa.. napsal:

Tak údajně se chystá DOD na 28.9.

Co je to za nesmysl v úterý dopoledne? :-(

styď se!!

Svatý Václav, patron naší země... smile smile

16

Re: Den otevřených dveří

nets napsal:

A nebo se pletu, nebyla proražena ani jedna TT a procházelo se propojkama? Je to přeci jen min 15let big_smile

Já teda nebyl na všech DOD, ale jeden byl, když ještě obě TT nebyly proraženy. To byla právě ta bahenní vycházka, z Holečkovy dovnitř a zase zpět. Pak jsem snad jednou vynechal a pak další DOD byl už průchozí z Břevnova do Holečkovy. To si pamatuju, že bylo v různých fázích budování ostění, z obou konců se betonoval strop (oddělující hlavní část tunelu od horní části pro vzduchotechniku) a pod strahovem se dalo koukat do "díry" ve stropě tunelu, kde se vzduch jímá do vzduchotechnického centra ve Strahově (tam jsem jednou dírou ve vlnitém plechu během budování vlezl, paráda smile). A pak už byl jen jeden těsně před otevřením, to jsem si řek že už to radši rovnou projedu autem.

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Den otevřených dveří

http://magistrat.praha-mesto.cz/84866_D … exu-Blanka

Den otevřených dveří tunelového komplexu Blanka

28. září 2010 od 9 do 15 hodin

Hlavní město Praha a společnost Metrostav, a.s., zvou Pražany i návštěvníky metropole na prohlídku části Městského okruhu – tunelového komplexu Blanka

Pro zájemce jsou připraveny s ohledem na fyzickou náročnost tři prohlídkové okruhy:

1. nejkratší okruh – 0,8 km - fyzicky nejméně náročný – prohlídka hloubeného tunelu u vstupu na Letné a nahlédnutí do ražené části
2. střední okruh v délce 1,5 km - jeho součástí je prohlídka budoucí strojovny vzduchotechniky - fyzicky náročný, vede v náročném terénu
3. trasa v celé délce tunelu 3,5 km až do Troji - navazuje na střední okruh, je fyzicky namáhavá

Návštěvníci se seznámí se stavbou hloubených tunelů na Letné a s ražbou tunelů pod Stromovkou vedoucích do Troje. Uvidí také postup ražby a některé důlní mechanismy.

Vstup do podzemí je na Letné – mezi stadionem Sparty a Špejcharem, u ulice U Vorlíků.

Důležité upozornění pro návštěvníky:

První prohlídkový okruh je sice fyzicky nejméně náročný, je přístupný i vozíčkářům, avšak vzhledem k převýšení terénu je vhodný doprovod.
Další trasy jsou náročné, převýšení v terénu je řešeno po schodech.
Z bezpečnostních důvodů není proto možné brát na prohlídku dětské kočárky, kola ani brusle.

(a ještě je tam obrázek/plánek )

Thumbs up Thumbs down

18

Re: Den otevřených dveří

Tunelový komplex Blanka je připraven přijmout návštěvníky v rámci dne otevřených dveří v úterý 28. září
http://magistrat.praha-mesto.cz/84942_T … ry-28-zari

19

Re: Den otevřených dveří

forum.ceskedalnice.cz

martini napsal:
mapman napsal:
Maniac napsal:

Míříte někdo na DOD na Blanku?

Já tam budu, kolem desáté u IC smile Přijde i Honza Mynařík wink

Dáme tedy kdo má zájem sraz u IC v 10:00?

já na 99% nemůžu sad
zkusíme někdy udělat "komornější" akci smile

20

Re: Den otevřených dveří

Co se týká podmínek, tak v částech kde je jen primer by měly být betonové chodníky. Jinak se půjde po mostovce, která je uklizená...
Proč jen sakra není uklizená pro lidi co tam makaj? To je na jinou debatu.

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Den otevřených dveří

áá, trent sem našel cestu .. vítej smile

Thumbs up Thumbs down

22

Re: Den otevřených dveří

trent napsal:

Co se týká podmínek, tak v částech kde je jen primer by měly být betonové chodníky. Jinak se půjde po mostovce, která je uklizená...
Proč jen sakra není uklizená pro lidi co tam makaj? To je na jinou debatu.

Protože MTS. Na 514 byl pořádek celou dobu...

Thumbs up Thumbs down

23

Re: Den otevřených dveří

Taky se to tak dá říct. I když spíš než MTS, tak těch pár lidí, co tam hačají.

Thumbs up Thumbs down

24

Re: Den otevřených dveří

Na tom taky něco bude. I když ještě jsem nepotkal stavbu MTS (snad kromě Nového spojení), kde by nebyly mraky bahna...

Thumbs up Thumbs down

25

Re: Den otevřených dveří

Bahno je naprosto v pohodě a nakonec ho tam i chápu díky poměrně velkým průsakům. Problém je šílená prašnost na hotové mostovce. Tam kde je mostovka a sekundér klenby je to šílený. Chápu, že to asi taky bylo věcí tlaku, že tunel neprofukoval, ale mezi propojkama 19 a 15 byla normálně mlha z prachu.

Thumbs up Thumbs down