1

Téma: Troja - nová komunikace

Narazil jsem na spam s peticí, nicméně jsou tam i zajímací informace o tom co "se" chystá. Nová komunikace k zoo podél hráze a podél zámku. Nečitelná mapa, zbytek textu

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Troja - nová komunikace

"Silnice do zoo" může přivést do Troje tranzitní dopravu

Praha – Části obyvatel Troje se nelíbí plán na stavbu nové silnice, která má vést od ústí tunelu Blanka k zoologické zahradě. Sedm metrů široká komunikace by podle odpůrců stavby narušila rekreační ráz oblasti kolem kanálu s peřejemi, kde by nahradila stávající stezku pro pěší a cyklisty, navíc by do klidné rezidenční čtvrti přivedla tranzitní dopravu. Stavba silnice však má podporu na magistrátu, s jejím zahájením se počítá ještě letos...

Thumbs up Thumbs down

3 Naposledy upravil: P_V (15.06. 2010 23.33)

Re: Troja - nová komunikace

Radnice MČ Troja s rozvojem své čtvrti, nejen dopravním, dost tajnůstkaří. Nějak nepochopili, že web je prostředek komunikace s občanem 21. století, a všechno radši prezentují jen na schůzkách v nějaké klubovně. Dokonce ani do svého plátku mapku nedali.
Koukám že petičníci onu mapku z reportáže ofotili.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Troja - nová komunikace

dnes jezdí doprava (i busy i auta petičníků) a nejen do ZOO ulicemi přímo skrz vilovou čtvrť. Byl plán postavit do ZOO tram, ale ten Troja odmítla, také kvůli hluku.
Ještě je možnost Troju obejít nově postaveným tunelem v kopci, ve Švýcarsku nebo Monte Carlu by to tak určitě řešili !  smile

Thumbs up 0 Thumbs down

5

Re: Troja - nová komunikace

obr: Jó, tunelový obchvat. Například v Černošicích, než by si nechali z cizích peněz zrušit železniční přejezdy a vybudovat podjezdy, aby je nerušilo bimbání každých pár minut a nečuchali postávající kolony, tak chtějí tunel.

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Troja - nová komunikace

Vedení města plánuje novou komunikaci k zoo

Troja - Trojskou zeleň rozpůlí nová silnice. Místní obyvatelé se bouří, nová vozovka zničí celou oblast, tvrdí...

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Troja - nová komunikace

Proč tam motají matku s kočárkem a cyklistu válcované autobusem, když stezka pro pěší a cyklisty podle té mapky zůstane tam kde je?
Souhlasím s aktivisty v tom, že navržené řešení má určitá negativa, ale s takovýmihle argumenty budou jen pro smích.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Troja - nová komunikace

Mě na tom zaujala ještě jedna věc: Varianta povrchového vedení městského okruhu po protějším břehu (tuším, že to byla Dana) se zavrhla kvůli nedostatečné ochraně vozovky před povodněmi - u této komunikace to ale najednou nevadí roll

Thumbs up Thumbs down

9 Naposledy upravil: obr (07.07. 2010 17.55)

Re: Troja - nová komunikace

před pár měsíci jsem se podivil, proč v jamách po Blance neudělají garáže jako na Letné a do ZOO pak pěšky. A bylo mi vysvětleno, že je to daleko...
Tramvajovou trať Troja taky nechce. Pokud nemají dále jezdit autobusy a auta do ZOO přímo vilovou čtvrtí a má být klid jsou řešení - obchvat tunelem nebo doprava od Trojského mostu nehlučnou vzducholodí nebo nehlučnou plachetnicí po Vltavě. A nebo ZOO tak jako Národní park 1. zóna bez možnosti přístupu veřejnosti . To by bylo úplně to nejzelenejší řešení i pro ta zvířata ! smile:)

Thumbs up +1 Thumbs down

10

Re: Troja - nová komunikace

Proč tam neudělají třeba nějaký minivláček od toho parkoviště, když jim to přijde tak daleko. Bude to exotické a dětem se to bude líbit smile

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Troja - nová komunikace

obr napsal:
squish napsal:

Proč tam neudělají třeba nějaký minivláček od toho parkoviště, když jim to přijde tak daleko. Bude to exotické a dětem se to bude líbit smile

vláček dobrý ! - akorát by nesměl houkat či dokonce pískat ! smile

mně by  ty garáže v nad tunelem v současné jámě u Trojského mostu přišly na dost dobrém místě - pro auta přístup z městského okruhu, Trojského mostu. A křížení tramvaje, na kterou možno přestoupit a jet dal do centra tramvají. Jen přes most mezinárodní nádraží Holešovice a metro C a Váš nápad - vláček do ZOO ! Samozřejmě jsem nedělal nějakou ekonomickou úvahu, protože na to nemám podklady...

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Troja - nová komunikace

Hlavně tu chybí motivace ke stavbě podzemních garáží, když povrchové parkoviště vyjde neskonale levněji...

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Troja - nová komunikace

Protože chodit celý den po ZOO s rodinkou dá docela zabrat, muselo by finální řešení být pohodlné a co nejvíc eliminovat další pěší pochody. Takže:
1. Nad výjezdem Blanky povrchové parkoviště s parkováním zadarmo a krátkou docházkou na tramvaje.
2. Od parkoviště kyvadlový autobus s hodně velkými plošinami na kočárky a hodně dveřmi, ať to odsýpá. Lístky do ZOO by prodával přímo průvodčí v autobuse.
3. Od parkoviště zčásti po tělese protipovodňové hráze úzkorozchodný retro vláček (760 mm, vMax 10 km/h, nejsem si ale jistý s pohonem, horní vedení se mi moc nelíbí a pod zámkem by asi neprošlo). Prodej jízdenek do ZOO opět přímo ve vlaku (nebo u "nádražní" pokladny). Možné by bylo i rozdělení, první úsek free a prodej lístků do ZOO až za zastávkou u lávky. A kdyby byli opravdu hodně styloví, tak udělají zastávku hned za branou a druhou u dolní stanici lanovky a mají z toho lunapark non plus ultra.
4. Pro ty, kdo fakt nemůžou jinak, poslouží horní parkoviště s příjezdem od Bohnic a příplatkem 100-150,- za auto, aby se to parkoviště nepřeplňovalo.

14

Re: Troja - nová komunikace

5. A zapomněl jsem na automatizovanou půjčovnu kol a vozíků.

15 Naposledy upravil: obr (08.07. 2010 12.01)

Re: Troja - nová komunikace

Vratislav napsal:

5. A zapomněl jsem na automatizovanou půjčovnu kol a vozíků.

vratislave - dnes do ZOO autobus jezdí . Taky se mi líbí vaše "zadarmo". Vy to za ty lidi budete platit ?

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Troja - nová komunikace

Obr: Jo, vy myslíte ten autobus, co u něj na Nádrholu nezaparkujete a v sezóně si v něm nesednete?

Pokud jde o to "zadarmo": Myslím, že je to Zoo, která chce víc návštěvníků, které tam nemá jak dostat ;-) Jak to dělají hypermarkety, co nejsou u metra? Ostatně, když se parkoviště nahoře (500 míst stačí) dostatečně osolí, tak by se z toho provoz autobusového kyvadla zatáhl bez potíží. (nemluvím teď o investicích). Mimochodem, kdo měl platit ty v dolní části areálu Zoo původně plánované parkovací domy? Jestli Zoo samotné, tak za ty prachy by to u Blanky měli s normálním parkplacem a za ušetřené peníze by se ten autobus dal provozovat desítky let)

17 Naposledy upravil: obr (10.07. 2010 14.37)

Re: Troja - nová komunikace

vratislave - dnes stojí jednorázové vstupné do ZOO pro rodinu (2dospělí+2děti) 450 Kč.  Parkovné tam 50 Kč/den a tohle parkoviště a tahle vlastní doprava je přesto to jediné, co si návštěvník naplno platí, tedy parkoviště je ziskové - dlouhodobě je ZOO dotována a MHD také. Koho chcete osolit navýšením ceny ? - návštěvníky do ZOO nebo daňové poplatníky ?

Thumbs up 0 Thumbs down