26

Re: Letná - povrchové úpravy

MP napsal:

Dotaženo ad absurdum se může stát, že soudce žalobu zamítne, žalující se odvolá pro nějakou formální drobnost, odvolací soud věc vrátí a soud první instance beze změny JEDINÉHO DŮKAZU rozhodne v podání jiného soudce naprosto opačně. To vše je v ČR na 100% podle práva.

Nesouhlasím. Tento postup v žádném případě není jen hypotetický. U nás setsakra praktický. Nejen ve stavebním právu, ale často i v právu trestním či rodinném. Říká se tomu nízká předvídatelnost práva.

Thumbs up Thumbs down

27 Naposledy upravil: Strejda (15.03. 2010 15.54)

Re: Letná - povrchové úpravy

Ano, v tomto případě musím bohužel souhlasit. Zvláště prvoinstanční soudy jsou velmi problematické a ve spojení s všudypřítomnou korupcí je to ještě horší. Ale tohle se bohužel jen tak brzo nezmění. Těch minulých 40 let se podepsalo na všech. Kdysi jsem někde jsem četl, že to bude trvat minimálne dvě generace, než se to vrátí na "normální" úroveň. Tenkrát jsem si říkal, že je to blbost. No a dneska tomu už věřím.

Thumbs up Thumbs down

28

Re: Letná - povrchové úpravy

strejdo, dovolím si vás požádat o to obligátní, co je i Vaší občanskou povinností. Pokud něco víte o korupci informujte orgány činné....napovím tel. linka 158

Thumbs up Thumbs down

29

Re: Letná - povrchové úpravy

Obr: vědět a dokázat jsou dvě odlišné věci.

Thumbs up Thumbs down

30

Re: Letná - povrchové úpravy

strejda, s tím dokázáním samozřejmě máte pravdu.
Pokud jde o "problém s úředníky", tak vzhledem k tomu, že je skoro všude s každou i sebemenší stavbou a bez ohledu, která strana v místě vládne - tak to stále vidím spíše na tu systémovou chybu.

Thumbs up Thumbs down

31

Re: Letná - povrchové úpravy

Nevíte, jak je to s chodníkem od Sparty do ulice U Vorlíků? Nedávno jsem tam tudy chtěl projet (ehm) na kole a koukám, stavba ho už zabrala. Tak jsem jel po silnici, tolik mi to nevadilo, ale říkám si, kudy tam mohou projít chodci? Neměl jsem čas to tam moc okukovat, spěchal jsem na jednání, tak možná, že to někudy přece jenom jde. Na webu tunelblanka se o tom nic nepíše, ptal jsem se přes formulář, ale odpověď zatím žádná (je to právě týden).

Víte někdo, zda nyní existuje nějaký vyhrazený, doporučený nebo tolerovaný průchod z ulice U Vorlíků ke Spartě nebo na Letenské sady? Nebo se tamtudy už pěšky nesmí?

32

Re: Letná - povrchové úpravy

po jižní části jižní vozovky...

33

Re: Letná - povrchové úpravy

hlavně snad už počasí umožní dělat bez na povrchu. Do 1. září má být na povrchu hotovo

Thumbs up Thumbs down

34

Re: Letná - povrchové úpravy

kasme napsal:
kasme napsal:

po jižní části jižní vozovky...

Ale teď jsem projížděl okolo a tom "chodníku" parkoval bobík a nějakej náklaďák - asi jim to nikdo neřekl smile

Myslím že to mám i na fotce smile

je to tam smile

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 7.jpg.html
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 8.jpg.html

35

Re: Letná - povrchové úpravy

Obrubník už vykoukl i na kameře Letná 3.

http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 779000.jpg

Když se něj člověk podívá z dálky, pěkně se kroutí, a vozovka zrovna moc široká nevypadá. Jak se tam vejdou dva busy vedle sebe, to jsem zvědavý wink

Thumbs up Thumbs down

36

Re: Letná - povrchové úpravy

vsak to je dobre - podle me by nad tunelem klidne mohl byt jeden pruh + jeden parkovaci (v pripade potreby pouzitelny). Ale myslim, ze tady se 2 busy vedle sebe vejdou ...

Thumbs up Thumbs down

37

Re: Letná - povrchové úpravy

Myslím, že tak okrajová ulice, aby stačil jeden pruh, to nikdy nebude, i kdyby pod ní vedlo pět tunelů. A na vlastní oči to v některých místech vypadá hodně stísněně, z jedné strany už je osazený obrubník, a z druhé jsou stožáry trolejí (nebo lampy, teď nevím), takže když ještě před ně přibudou další obrubníky, už tam moc místa opravdu není. A jestli se nepletu, jízdní pruh má mít 3 metry...

Thumbs up Thumbs down

38

Re: Letná - povrchové úpravy

Tady se vedle sebe sešly dvě auta, takže je vidět, že místa bude dost.
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 0.jpg.html

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

39

Re: Letná - povrchové úpravy

Na kamerách to není vidět, ale kus obrubníku už je i na severní straně severní vozovky.

Thumbs up Thumbs down

40

Re: Letná - povrchové úpravy

od zvláštního zpravodaje: Už několik dní probíhá na jižním chodníku (ilustrační foto) pokládka dlažby (zřejmě pražská mozaika), necelý metr při severním okraji zůstává volný (že by cyklo pás - viz vizualizace)

41

Re: Letná - povrchové úpravy

kasme napsal:

...necelý metr při severním okraji zůstává volný (že by cyklo pás - viz vizualizace)

A nebo tráva?

Thumbs up Thumbs down

42

Re: Letná - povrchové úpravy

pegodlas napsal:

A nebo tráva?

No to snad né... smile smile
Travnatá cyklostezka by byla sice asi ekologická, ale co na to naši přátelé, cyklisté... (občas taky nasednu - dříve to bylo častěji...)

43

Re: Letná - povrchové úpravy

kasme napsal:
pegodlas napsal:

A nebo tráva?

No to snad né... smile smile
Travnatá cyklostezka by byla sice asi ekologická, ale co na to naši přátelé, cyklisté... (občas taky nasednu - dříve to bylo častěji...)

jakou trávu myslíš?

Thumbs up Thumbs down

44

Re: Letná - povrchové úpravy

Jenik napsal:

jakou trávu myslíš?

normální trávník smile

Thumbs up Thumbs down

45

Re: Letná - povrchové úpravy

už se pěkně rýsuje severní vozovka u Etnery
http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ … 0.jpg.html

46

Re: Letná - povrchové úpravy

Pro Pražáky - tramvajáky možná blbý dotaz. Jak se ohraničí vozovka v místě, kde křižuje tramvajovou kolej? Obrubník by asi tramvaj neskousla, taže se to jen uplácá do ztracena, nebo nějaký jiný druh obruby (kostky, apod)?

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

47

Re: Letná - povrchové úpravy

Já myslím, že buď se obrubník přeruší, nebo sníží, nebo tam vůbec nebude.

Thumbs up Thumbs down

48

Re: Letná - povrchové úpravy

anasazi napsal:

Pro Pražáky - tramvajáky možná blbý dotaz. Jak se ohraničí vozovka v místě, kde křižuje tramvajovou kolej? Obrubník by asi tramvaj neskousla, taže se to jen uplácá do ztracena, nebo nějaký jiný druh obruby (kostky, apod)?

Nejsem ani Pražák ani tramvaják smile ale dovolil bych si to vyjádřit bych tak, že úroveň vozovky se musí přizpůsobit tak, aby se obrubník snížil do ztracena a v prostoru křižovatky se vynechal (pokud to nění nějaký malý přejezd přes koleje). A konkrétní ohraničení vozovky v kolmém směru na koleje? - záleží také na druhu povrchu na kolejovém tělese. Konkrétní příklady se jakš takš dají vidět na fotomapách.

Thumbs up Thumbs down

49

Re: Letná - povrchové úpravy

kasme napsal:

od zvláštního zpravodaje: Už několik dní probíhá na jižním chodníku (ilustrační foto) pokládka dlažby (zřejmě pražská mozaika), necelý metr při severním okraji zůstává volný (že by cyklo pás - viz vizualizace)

A tady je snímeček onoho pokusného místečka... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 3.JPG.html
Trošku z dálky - v prvním kole jsem to přejel a druhé kolo kolem jámy se mi jet nechtělo smile
A po cyklo-pěšo stezce taky ne - i když zrovna tam někdo autem od Vorlíků k Infocentru projel smile

50

Re: Letná - povrchové úpravy

a jeden detail smile smile
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic … 2.jpg.html