1

Téma: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Vypukla diskuse o zřízení nové webkamery...

...proto nové téma.

2

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

anasazi napsal:

Teď by byla dobrá webkamera na Malovance. Myslím, že bude pořád na co koukat.

kasme napsal:
Anasazi napsal:

Teď by byla dobrá webkamera na Malovance. Myslím, že bude pořád na co koukat.

Webkameru by to chtělo, ale kde ji vzít a kam umístit... smile

anasazi napsal:
kasme napsal:

Webkameru by to chtělo, ale kde ji vzít a kam umístit... smile

Myslím, že otázka, kde ji vzít je snazší než kam ji umístit. Já jsem ochoten na nákup kamery přispět a myslím, že i jiní skalní fanoušci těchto stránek. Někdo schopný, kdo by ji nainstaloval, by se mezi námi jistě také našel. Jen sehnat kam sad

vondr napsal:

pokud by se konala nějaká sbírka na kamerku, tak také přispěji, bude se opravdu nač dívat

Prochaine napsal:

Kdyby se dělo něco zajímavého u mě pod oknem, tak vše zafinancuji a zprovozním, ale bohužel jsem poněkud mimo hlavní stavební ruch.

Ale napadlo mě, že třeba S_M_Lomoz pracuje nebo bydlí na Hradčanské a tam bude také na co koukat. Nebo tam jen máš přístup na střechu, odkud fotíš?

jannk napsal:

No ja mam privedeny internet na strechu rohoveho baraku Badeniho/M Horakove (dole jsou kuchyne Hanak). Akorat nevim kolik stoji takova venkovni IP kamera

S_M_Lomoz napsal:

Podle ceníků tak 10-15 tisíc. Přístup na střechu i k tátovi na balkón sice mám, ale jsou to sakra velké peníze - tedy pro mě.

Prochaine napsal:

Mám v nabídce outdoorovou web kameru za nějakých 5.153 Kč bez DPH. Případně 9.954 Kč bez DPH model, který je dálkově otáčecí.  Obé jsou výrobky firmy A-Link.

anasazi napsal:

Na to už bysme se možná složili. Teď ještě to umístění. Kolem Malovanky jsou hlavně činžáky v majetku nájemníků. Tam by to asi nešlo. Ale co hotel Pyramida? Pro ně by to nemusel být problém, navíc by si tím dělali i reklamu. Nebylo by to pro takovou kameru daleko?

3

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Tiež by som nejako rozumne prispel, ale ideálne by bolo zapojiť do financovania/zapožičania dodávateľa stavby.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

anasazi napsal:

Na to už bysme se možná složili. Teď ještě to umístění. Kolem Malovanky jsou hlavně činžáky v majetku nájemníků. Tam by to asi nešlo. Ale co hotel Pyramida? Pro ně by to nemusel být problém, navíc by si tím dělali i reklamu. Nebylo by to pro takovou kameru daleko?

Ideální by bylo umístění na rohovém domě v ulici Na Malovance. Vše ostatní je podle mě z ruky.

5

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Dobrý výhľad by ešte mohol byť z domu na ulici "Nad Panenskou".

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Prochaine napsal:

Ideální by bylo umístění na rohovém domě v ulici Na Malovance. Vše ostatní je podle mě z ruky.

To by určitě bylo, jenže by někdo místní musel vyrazit na jednání s nějakým nájemníkem. Možná S_M_Lomoz nebo jannk. Ti zřejmě nebydlí daleko.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

7

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Technicky: to Jannk - to je podle mě ideální místo pro křižovatku Špejchar, za chvíli bude Etnetera za rohem (ledaže by ji přesměrovali, ale to by zas nebylo vidět na Letnou)
to S_M_Lomoz - skvělé místo pro tunely Špejchar-Prašný most.
Na Malovance to je asi těžší.
Finančně: komu/kam/jak bych měl přinést/předat/poslat příslušný příspěvek na kameru/kamery ?

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Mam pocit, ze bysme potrebovali asi takovych 8k na poradnou kameru. Nejlepsi by bylo zridit novy otevreny verejny ucet u nejake banky. Mate s tim zkusenost?

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

A nebo zalozit sdruzeni MO:)

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Já šéfuju jedný neziskovce, takže o tom něco vím. Nejlepší je zřízení transparentního účtu u Reiffky. Neplatí se poplatky za vedení účtu a na webu se může každý podívat, kolik peněz je na účtu a od koho. Ale nevím, jestli ho může založit i fyzická osoba. Jinak bychom museli založit Sdružení přátel silnic a dálnic, o.s. smile Pak by to bylo v pohodě. Pokud by byl zájem, rád poradím.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

11

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Takove napady uz mel mapman, jsem pro!!!

Thumbs up Thumbs down

12

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

ja jsem schopny a ochotny
- s nekym na tu strechu zajit a zkonzultovat technicke moznosti a omezeni (nutnost nez by se kamera koupila)
- zajistit internet a napajeni
- formalne to domluvit s majitelem baraku
- prispet na nejaky ucet
- s nekym kameru namontovat
- nakonfigurovat posilani obrazku nekde dle potreby
- cely system udrzovat v chodu
Nic vice nezvladnu, cas je muj nepritel ...

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Reseni pro nalezeni kamery by bylo i vytisknout papirky a hodit to lidem do schranky, nekdo by se urcite nasel v okoli smile

Thumbs up Thumbs down

14 Naposledy upravil: anasazi (21.11. 2008 18.48)

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Tak ten transparentní účet si může založit jen neziskovka. U ostatních účtú se platí poplatky za vedení účtu. A platit poplatky jen kvůli shromáždění peněz na webku je vyhazování peněz. Takže jsou 3 možnosti.
1. najít jinou banku, kde se neplatí za vedení účtu (mBank)
2. založit sdružení a pak transparentní účet (se založením sdružení je spojeno trochu administrativy)
3. domluvit se a poslat peníze na soukromý účet důvěryhodné osoby (např. Karla Smejkala - kasme)

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

15

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Myslím, že všechny tyto nápady stojí hlavně na financování. Takže nejlepší bude, když kasme napíše na web článek, že se snažíme vybrat na kameru a každý, kdo má nějeké možnosti přispět pošle mail na adresu webkamera@mo.ttnz.cz. V něm uvede částku, kterou je ochoten přispět. Ja to budu průběžně zveřejňovat. Až budeme mít přislíbeno cca 10k, můžeme začít hlasovat o lokalitě. Takže pokud máte někdo připojení na net a místo, kam kameru dát pište také.

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Info o projektu webkamera. http://mo.ttnz.cz/webkamery/projekt-webkamera/

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Myslím, že do návrhů se můžou zařadit již diskutovaná místa: Špejchar u Jannka, Hradčanská u S_M_Lomoze a Malovanka (zatím bez umístění)

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

18

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Už tu někdo zmiňoval, že by to chtělo kameru od Et Netera otočit směrem na druhou stranu, takže navrhuju do lokalit přidat EtNetera směr Hradčanská, u nich by teoreticky nemusel být velký problém s umístěním...

Thumbs up Thumbs down

19

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Tak to vypadá, že na kameru za chvilku bude. I já, stejně jako dárce, který část příspěvku podmiňuje umístěním na Malovance, se přikláním k tomu, že nejlepší by byla na Malovance.

Wizard_01 napsal:

Reseni pro nalezeni kamery by bylo i vytisknout papirky a hodit to lidem do schranky, nekdo by se urcite nasel v okoli smile

Ale chtělo by to někoho z okolí, kdo by si to vzal na starost. Je vás tady pražáků jako maku, tak se někdo nabídněte. Ať se to pohne.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

20

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Urco bych taky prispel...
Ale nevim kde bych preferoval umisteni...
Hradcanska tam bude hloubeny tunel a dobre by se na to koukalo a Malovanka ta neobycejna krizovatka stoji taky za to...
Ja prispeju at to bude kamkoliv smile

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Ahoj, bydlim za hladkovem 22, prvni patro, okna primo u byvale krizovatky. Kdyby byl zajem, nicemu se nebranim :-)

Thumbs up Thumbs down

22

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

To marc: Tak to by bylo super. Mohl bys tu nabídku poslat mailem na webkamera@mo.ttnz.cz. Za všechny dík za nabídku.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz

23

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Taky se pripojuji k nadsencum, kteri jsou ochotni prispet na kamerku. Vyborny napad. wink

Thumbs up Thumbs down

24 Naposledy upravil: nets (24.11. 2008 16.23)

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Já rád přispěji trochou do mlýna technickou podpororou při instalaci a taky mohu "propůjčit" server, jako úložiště pro image (nevím jak jste na tom zde s místem). Od MUK Malovanka nebydlím daleko i když zrovna z okna na něj nevidím. Takže pokud by se k někomu, kdo bydlí v místě umístila CAM  do okna a byl by problém např s conectvitou, tak lze (ani to není peněžně nijak extra náročné) přeposílat data k mě (ideálně rovnou pořídit WCAM) a já to zpracuji (předistribuju dále na server, kde k tomu zřídím protor).

Jinak přes Malovanku projíždím denně min 2x, takže chci zkusit "průjezdová" ranní a večerní videa (uvidím jak to bude vypadat) smile:):) ! Otázka pro ADMINy : chcete je sem na web, nebo je mám jen linkovat?

Thumbs up Thumbs down

25

Re: Nová webkamera 11/08 - 02/09

Tak techniky bychom měli:

jannk napsal:

ja jsem schopny a ochotny
- s nekym na tu strechu zajit a zkonzultovat technicke moznosti a omezeni (nutnost nez by se kamera koupila)
- zajistit internet a napajeni
- formalne to domluvit s majitelem baraku
- prispet na nejaky ucet
- s nekym kameru namontovat
- nakonfigurovat posilani obrazku nekde dle potreby
- cely system udrzovat v chodu
Nic vice nezvladnu, cas je muj nepritel ...

nets napsal:

Já rád přispěji trochou do mlýna technickou podpororou při instalaci a taky mohu "propůjčit" server, jako úložiště pro image (nevím jak jste na tom zde s místem). Od MUK Malovanka nebydlím daleko i když zrovna z okna na něj nevidím. Takže pokud by se k někomu, kdo bydlí v místě umístila CAM  do okna a byl by problém např s conectvitou, tak lze (ani to není peněžně nijak extra náročné) přeposílat data k mě (ideálně rovnou pořídit WCAM) a já to zpracuji (předistribuju dále na server, kde k tomu zřídím protor).

Potencionální úmístění:

marc napsal:

Ahoj, bydlim za hladkovem 22, prvni patro, okna primo u byvale krizovatky. Kdyby byl zajem, nicemu se nebranim :-)

Nějaký peníze už taky jsou (alespoň příslib), takže já myslím, že bychom mohli zahájit hlasovámí o umístění, i když už z finamčních příslibů se jeví, že Malovanka má nejvyšší preference.
No a pak by se mohl někdo z adminů spojit se  shora jmenovanými a projednat konkrétní kroky. Ať to zvládnem do Vánoc. Byl by to pro všechny skvělej dárek.

Je třeba nejen stavět nové, ale i zachraňovat staré kostelsedlec.cz